Potrawy dla dzieci to zazwyczaj dania stworzone na bazie zdrowych i naturalnych produktów, które dodatkowo muszą dobrze smakować i pobudzać apetyt ciekawym wyglądem. Oprócz samodzielnej kreatywności oraz wyobraźni można użyć gotowych produktów, których producenci zadbali o apatyczny i atrakcyjny dla dzieci wygląd. Oto kilka sklepowych produktów urozmaicających każdy dziecięcy posiłek!

Makaron dla dzieci

Makaron dla dzieci (https://www.bee.pl/bartolini-kids-makaron-dla-dzieci-z-warzywami-zwierzatka-250-g_p1342351.html) to produkt najczęściej tworzony w formie ciekawych kształtów takich jak gwiazdki, serduszka, misie oraz literki lub inne zwierzęta. Kolorystyka makaronu dla dzieci także jest ciekawa i może przybierać barwy zieleni, różu lub innych nasyconych kolorów. Oprócz ciekawego wyglądu powinien także zawierać zdrowszy skład np. pełnoziarnistą mąkę oraz ekologiczne jaja.

Gofrownica

Gofrownica jest urządzeniem, które umożliwia szybkie przygotowanie smacznych gofrów z bitą śmietaną, owocami, bakaliami, orzechami, czekoladą oraz kremami owocowymi. Taka potrawa jest idealna jako przekąska lub słodka kolacja. Wspaniale sprawdzi się też na niezapowiedziane wizyty małych gości oraz wspólnie spędzony na gotowaniu wieczór.

Nuggetsy z kurczaka w panierce

Nuggetsy z kurczaka w panierce z płatków kukurydzianych to danie lubiane przez większość małych i większych dzieci. Mięso pokrojone w cienkie paseczki lub kwadraciki i panierowane w jajku oraz płatkach kukurydzianych to chrupiąca potrawa idealna z domowymi frytkami lub opiekanymi ziemniaczkami i keczupem. Takie nuggetsy to idealna potrawa dla niejadka.

Kanapki w kształtach samochodów oraz ludzików

Takie kanapki można szybko i łatwo przygotować z pieczywa oraz serów, wędlin i warzyw. Wystarczy je wyciąć w odpowiednich kształtach i poukładać na talerzu tak aby oczy najmłodszych widziały naprawdę ciekawy i apetyczny kąsek. W takim celu przydatny jest chleb tostowy oraz mini pomidorki koktajlowe, plastry żółtego sera i kolorowa papryka.

Pizza dla najmłodszych

Pizza z szynką i pomidorowym sosem oraz serem i ewentualnymi dodatkami kochanymi przez każde dziecko. Taka pizza jest idealna dla najmłodszych ze względu na prostotę oraz naturalny skład. Aby była jeszcze bardziej apetyczna można na niej ułożyć składniki w kształcie buzi tj. Oczu, noska i ust. Ciekawą propozycją dla niejadków jest także “pizza na słodko” z nutellą i bananami.

Potrawy dla dzieci nie muszą znacząco różnić się od tych dedykowanych dorosłym. Warto jednak aby były bardzo kolorowe i miały naturalny skład, a ich wygląd zachęcał do konsumpcji i dawał radość.

Jedzenie zdjęcie autorstwa freepik - pl.freepik.com